به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶

حمایت از ما
رزرو اینترنتی هتل آپارتمان در مشهد
خانه » مد و زیبایی » انواع رنگ پوست
انواع رنگ پوست

انواع رنگ پوست

انواع رنگ پوست

 

 

پوست بسیار روشن:
این نوع پوست در برابر نور خورشید به راحتی می‌سوزد، ولی برنزه نمی‌شود. اکثر سفیدپوستان در این گروه قرار می‌گیرند و بیشتر آنها کک‌ومکی هستند.
.
سفید:
این نوع رنگ پوست به راحتی می‌سوزد و البته در برابر نور خورشید برنزه نیز می‌شود.
.
تیره متوسط:
اگرچه ممکن است گاه در برابر نور آفتاب بسوزد، ولی به راحتی نیز برنزه می‌شود. برخی از آسیایی‌ها، اسپانیایی‌ها، آمریکایی‌های بومی و اروپایی‌ها این نوع رنگ پوست را دارند و به ندرت می‌سوزد و به راحتی برنزه می‌شود.
.
پوست قهوه‌ای رنگ:
بیشتر اسپانیــایی‌ها و یــا آفــریقایی و امریکایی‌‌‍‌‌‌‌ها این رنگ پوست را دارند که به ندرت می‌سوزد و برنزه نیز می‌شود.
.
پوست سیاه:
تیره‌ترین رنگ پوست است که بیشتر آفریقایی‌‌ها این رنگ پوست را دارند و هرگز دچار آفتاب سوختگی و یا برنزه نمی‌شوند. این رنگ پوست به نسبت نوع اول حاوی دو برابر ملانین بیشتر است و پوست نوع اول بیشتر در معرض ابتلا به سرطان قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل آنها (رنگ پوست نوع ۱، ۲، ۳) بیشتر باید در برابر نور آفتاب محافظت شوند.
.
انواع پوست
پوست گسترده‌ترین ارگان بدن انسان است که در برابر مواد خارجی از بدن محافظت می‌کند. این ارگان از سلول‌ها، اعصاب، غدد و رگ‌های خونی تشکیل شده است و لایه‌های مختلفی دارد. داشتن پوست سالم، فرد را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند؛ به همین دلیل است که مراقبت از پوست از ضروریات رسیدن به زیبایی است. متاسفانه هیچ فرمول عمومی برای مراقبت از پوست صورت وجود ندارد؛ زیرا انواع مختلف پوست نیاز‌های متفاوتی دارند نوع پوست افراد به عوامل بسیاری از جمله ژنتیک به رژیم غذایی، ورزش، بهداشت و یا حتی عوامل محیطی بستگی دارد.
.
به‌طور کلی پوست از نظر رطوبت و چربی به پنج مختلف طبقه‌بندی می‌شود: طبیعی، چرب، خشک، ترکیبی و حساس.
.
پوست طبیعی:
بهترین نوع پوست ، پوست معمولی طبیعی است که بافتی صاف، رنگی روشن و گلگون با منافذی ریز دارد. در این نوع میان چربی طبیعی پوست و رطوبت آن تعادل وجود دارد و پوست نرم و انعطاف‌پذیر است. نه چرب است و نه خشک و این نشان دهنده سلامت پوست است. این نوع پوست به نسبت سایر پوست‌ها به توجه کمتری نیاز دارد و استفاده از یک صابون ملایم و یک مرطوب کننده سبک کافی است.
.
پوست چرب:
همانطور که از نام آن پیداست، نسبتا چرب است. اگرچه چربی بسیار مهم است، ولی مقدار بیش از حد آن دردسر ساز می‌شود. این افراد بیشتر مستعد ابتلا به آکنه و جوش های زیر پوستی سرسیاه و سر سفید هستند و اغلب دارای منافذ باز هستند.
.
پوست خشک:
کمبود رطوبت پوست منجر به سفت و شاخی شدن پوست می‌شود. این نوع پوست، ریز بافت ، شکننده و تکه‌تکه است. نسبت به دماهای سرد و گرم حساس‌‌تر است و اغلب دچار سوزش قرمزی و التهاب می‌شود. اغلب بسیار کشیده است. این افراد باید از پاک کننده‌های بسیار معمولی استفاده و پس از آن حتماً پوست خود را با روغن‌های طبیعی چرب کنند.
.
پوست ترکیبی:
این نوع پوست بسیار شایع است و اگر شما بین ۴۵ – ۲۵ سال هستید، احتمالاً در این رده قرار دارید. مناطق چرب پوست معمولا پیشانی، بینی و چانه هستند و گونه‌ها، اطراف چشم و دهان خشک هستند. در مورد این‌گونه پوست‌ها باید مناطق خشک پوست را چرب و با استفاده از مواد قابض، چربی بیش از حد قسمت‌های چرب را جذب کرد.
.
پوست‌های حساس:
پوست‌های حساس نازک و ظریف هستند و منافذ ریزی دارند. مستعد شکسته شدن مویرگ‌ها و اغلب آلرژیک و در برخی موارد دچار خارش هستند. این نوع پوست می‌تواند خشک یا چرب باشد و به آسانی دچار کک و مک و لکه می‌شود. پوست‌های حساس سریع تحریک می‌شوند و واکنش‌های معمولی همچون خارش، سوزش را به همراه دارند. بهترین روش مراقبت از پوست‌های حساس خودداری از مصرف مواد شیمیایی خشن و ناشناخته است و بهتر است از محصولات مخصوص پوست‌های حساس استفاده شود.
.

 


منبع:http://parslove.ir/of-skin-color/

*

code

تمامی حقوق متعلق به سایت فارس لاو میباشد و کپی برداری از این سایت به هرصورت پیگرد قانونی دارد